6 powodów dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków

6 powodów dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków

Posted By: Forest Fairy Published: 28.08.2017 Times Read: 98 Comments: 0

1) Organiczne kosmetyki mają sprawdzone receptury. Podobnymi środkami smarowały się nasze babcie, prababcie czy nawet starożytni Egipcjanie. Co ciekawe, już wtedy korzystano z dobroczynnego działania oliwy z oliwek czy wosku (polecamy uwspółcześnioną wersję takiego balsamu ). Nie wypada tutaj nie wspomnieć o mlecznych kąpielach Kleopatry, które sprawiały, że do dziś jest ona ikoną piękności. Przepis na taką kąpiel znajdziecie pod tekstem.


2) Kosmetyki organiczne są bezpieczniejsze w użyciu niż kosmetyki drogeryjne. Są badania potwierdzające rakotwórczość niektórych substancji spotykanych w popularnych kosmetykach. Oczywiście większość z niebezpiecznych ingredientów nie dopuszcza się do użytku, jednak nikt nie robi badań, jak składnik uważany za bezpieczny, może wpływać na organizm w okresie dwudziestu lat.


3) Naturalne kosmetyki zawierają lepszej jakości składniki. Przede wszystkim należy wspomnieć, że naturalne ingredienty są znacznie droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki (wystarczy wspomnieć tylko olejki eteryczne czy oleje, gdzie cena może różnić się kilkukrotnie). Dlatego też, organiczne kosmetyki są trochę droższe niż te z drogerii. Jednakże, ponieważ w ich wypadku cena przekłada się na jakość, inwestycja szybko się zwraca.


4) W dłuższej perspektywie mają lepsze działanie. Są składniki kosmetyczne, które działają natychmiastowo na skórę, wyrównując ją i wygładzając zmarszczki. Niestety natura nie przewiduje takich cudów i po zaprzestaniu korzystania z danego produktu, pojawia się jeszcze gęstsza sieć zmarszczek i jeszcze więcej problemów skórnych. Dlatego, jeżeli rzeczywiście chcemy poprawić wygląd naszej skóry, warto przez dłuższy czas korzystać z naturalnych składników. Skóra stopniowo będzie stawać się czystsza i bardziej promienna.


5) Kosmetyki organiczne zazwyczaj produkowane są przez małe, rodzinne firmy, które dbają o swój wyrób i wkładają serce w każde opakowanie kremu czy balsamu. Nie muszą zmniejszać kosztów produkcji, bo nie mają ambicji stać się dużymi koncernami, nie produkują gorszych kosmetyków na inne rynki. Mało inwestują w reklamę, a dużo w składniki i ludzki trud.


6) Kosmetyki naturalne są Eko. Dodatkowym bonusem przy zakupie kosmetyków organicznym jest to, że w większości, ich opakowania nadają się do recyclingu. Czyli kupując na przykład manę do ciała „Mleczna Przyjemność” po wykorzystaniu produktu zostanie nam słoiczek na biżuterię lub przetwory. Natomiast balsam do ciała „Lawenda i Oliwa” zapakowany został w karton i aluminową tubkę, którą można wyrzucić razem z puszkami.


Przepis na kąpiel Kleopatry:


Składniki:
1) ¼ szklanki miodu
2) ¼ szklanki mleka
3) Łyżeczka oleju ze słodkich migdałów
 


Wymieszaj składniki i dodaj je do wanny, przyjmij 15-20 minutową kąpiel, po czym spłucz z siebie pozostałości letnią wodą. Pamiętaj, że cenne składniki miodu giną w wysokiej temperaturze. 
Nie masz czasu na kąpiel? Sprawdź nasz jogurt do ciała z kwasem mlekowym.

Comments

Write Comment